Meloni szerint nem hozta meg a remélt eredményeket a kínai Egy övezet, egy út program
Olaszország 2019-ben, a G7-ek közül egyedüliként csatlakozott a projekthez.
Olaszország 2019-ben, a G7-ek közül egyedüliként csatlakozott a projekthez.
Orbán Viktor továbbra is Pekingre és Moszkvára fogad, de elfordulhat, hogy ráfizet. Az EU-s vezetők közül csak a magyar kormányfő ünnepli a kínai fővárosban az Övezet és Út kezdeményezés 10. évfordulóját. Ez alkalmat teremtett arra is, hogy az ukrajnai háború kitörése óta először találkozzon az orosz elnökkel, amivel szintén kilóg az uniós sorból. Orbán Viktor igyekszik őrizni a barátságot a két keleti nagyhatalommal, de könnyen alakulhat úgy a világpolitikai helyzet, amikor ez a viszony megváltozik.
A miniszterelnök Pekingben udvarolt a Kínai Kommunista Pártnak. Kedden és szerdán Orbán részt vesz az Egy övezet, egy út fórum harmadik csúcstalálkozóján is.
Giorgia Meloni miniszterelnök egy vasárnapi interjúban elmondta: a Kínával való jó viszony úgy is fenntartható, ha Olaszország nem vesz részt a programban.
Másodpercenként 1500 jegyet tud kiállítani az új, kínai fejlesztésű vasúti applikáció, ami a tervek szerint több mint 140 ország alkalmazásait egyesíti majd.
Korábban indult, de az elmúlt két évtizedben vált iszonyatosan látványossá, ahogy Kína megpróbálja zsebre vágni Afrikát. Segítő keleti bácsiból kőkemény behajtóvá vált, miközben a kínai pénzen, kínai anyagból, kínai szakértelemmel épített autópályák, erőművek pár évvel az átadás után már porladnak is szét. Pekinget azonban nem tántorítják el a részleges kudarcok, és a stratégiáján csavarva egy fokkal woke-osabban folytatja a nyomulást Afrikában.
Vang Ji kínai külügyminiszter azután állította ezt, hogy magyar kollégájával, Szijjártó Péterrel tárgyalt.
Afganisztán a táliboké lett, elérték a céljukat. De ami most következik, az nekik sem lesz könnyű menet: a kínaiak pénzét akarják, és ehhez meg kell birkózniuk azokkal a szélsőségesekkel, akik miatt nem mutathatják puhánynak magukat. Az aszály, az éhínség és a világjárvány csak ráadás.
Már csak egy ütős név, egy logó, na meg konkrét tervek hiányoznak.
Az ausztrálok kihátrálnának több projektből, őket pedig mások is követhetik, napról napra romlik ugyanis a Nyugat és Peking kapcsolata. Közben a kínai hitelek alatt görnyedő államok külső segítséget remélnek.
A magyar külügyminiszter elárulta, mik a kormány céljai a kínai-magyar kapcsolatok területén: a Budapest-Belgrád vasútvonal hitelszerződésének mihamarabbi aláírása, új légi járatok indítása, újabb közös egyetemi program indítása, kínai akkreditálású érettségi bevezetése Magyarországon, két kínai bank Magyarországra telepítése.